Dnia 2024-04-23 18:30 miał miejsce mecz Resovia Rzeszów kontra Wisla Krakow zakończony wynikiem 1-1

W ostatniej kolejce I ligi doszło do starcia pomiędzy drużynami Resovia Rzeszów i Wisła Kraków, które zakończyło się remisem 1-1. Mecz rozegrany został na Stadionie Stal w dniu 23 kwietnia 2024 roku o godzinie 18:30. Pomimo wyrównanej rywalizacji, żadna z ekip nie zdołała wypracować sobie przewagi, co zaowocowało podziałem punktów.

Relacja z meczu Resovia Rzeszów - Wisla Krakow

Stadion Stal, 23 kwietnia 2024, godzina 18:30

Składy drużyn:

Resovia Rzeszów: Kowalski - Nowak, Kowalczyk, Zawadzki, Wójcik - Wasiluk, Eizenchart, Tomal, Kowal - Ciepiela, Górski

Wisla Krakow: Szczepanski - Kowal, Nowicki, Zalewski, Wójcik - Carbo, Zyro, Szymczak, Kaczmarek - Pawlak, Rodado

Arbiter: D. Stefanski

Początek spotkania na Stadionie Stal zapowiadał emocjonujące widowisko, gdzie obie drużyny zapowiadały ofensywną grę. Już w pierwszej połowie mieliśmy wiele okazji bramkowych, ale brak skuteczności zawodników nie pozwolił na zmianę wyniku do przerwy.

Druga połowa również była pełna zwrotów akcji. Gospodarze zaczęli naciskać, chcąc zdobyć prowadzenie, ale to goście z Wisły potrafili zaskoczyć. W 90. minucie piękne uderzenie Ángela Rodado po asyście Szymczaka sprawiło, że to Wisła objęła prowadzenie 0-1. Cieszyli się kibice przyjezdnych, lecz radość ta nie trwała długo.

W doliczonym czasie gry, w 90. minucie, to jednak Resovia Rzeszów odpowiedziała! Młody talent, M. Górski, strzelił gola na wagę remisu po zagraniu zespołowym. Na boisku zapanowała euforia, a kibice gospodarzy wybuchnęli radością.

Spotkanie zakończyło się remisem 1-1, co sprawiło, że emocje sięgnęły zenitu. Zarówno Resovia Rzeszów, jak i Wisła Krakow zasłużyły na punkt, grając ambitnie do samego końca.

Żółte kartki:

Resovia Rzeszów: B. Wasiluk 13', B. Eizenchart 45', J. Tomal 60', B. Ciepiela 90'

Wisla Krakow: M. Carbo 73', M. Zyro 90'